Faπna

Jaca - Newspaper from Austria -

Published in Hungary - Financial analysis - 04 Mar 2017 03:54 - 10

Sziasztok. Rothbart ötletét követve kiterveltem egy munkásegység-elverő folyamatot.

Kell hozzá:
-1 Q5 házgyár
-80 Q5 nyersi gyár
-27 játékos, aki rendelkezik (rendelkezni fog) 40 ezres raktárkapacitással, illetve minimum 140 munkás zsetonnal.

A terv a következő:
-Az állam akció idején felhúz egy Q5 házgyárat (a költsége: 411,75 arany)
-A projektben részt vevő játékosok közül 4 állami kölcsönt kap fejenként 20 Q5 építőanyag-gyár felhúzására (ez fejenként 472,5 arany kölcsönt jelent)
-A nyersigyárosok vállalják, hogy napi szinten piacra dobnak 10K házalapanyagot 0,2 forintos darabáron. Ezt a Q5 gyár aktuális tulajdonosa felvásárolja (összesen 8 ezer forintért). A nyersigyárosok ezt követően visszautalnak fejenként 1960 forintot. Az adó miatt naponta 160 forint hiány keletkezik, ezt a házgyár üzemeltetője egészíti ki.
-Egy a projektben részt vevő játékos két hétig birtokolja a gyárat. Ezalatt a munkásokkal 54 házat tud építeni. Ebből kettőt maga használ fel, 52-t pedig a többi 26 játékosnak ad el, akik egy fix, mondjuk 8 aranyért vállalják, hogy megveszik azt. A manageri melóval további 6 ház húzható fel, de ennek a nyersanyagszükségletét a céget üzemeltető saját zsebből oldaná meg.
-Az 54 ház alaphangon 432 arany bevételt hoz, ebből a nyersigyárosoknak menne fejenként 70, azaz összesen 280 arany a nyersi után, lemenne még belőle 2240 forint a nyersi adó miatt (kb. 11 arany), szóval a 140 munkás 2 hét alatt 140 arany tiszta jövedelmet hozna. A 6 saját kézzel épített Q5 ház további 12 arany körüli nyereséget jelentene.

Ahhoz, hogy ez működjön, a résztvevő játékosoknak garantálni kell, hogy
-az alapanyagot a fentebb leírt áron-módon veszik meg/adják el
-heti (minimum) egy Q5 házat vesznek a meghatározott áron 54 hétig

A kormánynak pedig garantálni kell, hogy
-a ház nyersanyag adóját 2%-on tartja
-az arany árát 200 forint környékén tartja
-az akció végén az építési költségen visszavásárolja a házgyárat

Állami szinten ez a beruházás 2301,75 arany, amiből 1890 kölcsön. Ha a nyersicégeseknél kezdjük a kört, akkor ők ezt a pénzt 2 hónapon belül vissza tudják fizetni. A projekt végéig ebből közel 300 aranynak megfelelő adóbevétel keletkezik, ez az összeg, amit az állam nyer az egészen.

Mivel egy valamelyest zárt rendszerről beszélünk, így a nyersi árának ingadozása nem szólhatna bele a nyereségbe, illetve a hazai piacot sem vágnánk tönkre a napi 40 ezres felvásárlással. A Q5 ház pedig keresett portéka, a meglévő gyárosok piacát sem veszélyeztetné, a felesleget kényelmesen el lehet adni.

A kérdés az, hogy találunk-e 20 játékost, aki ebbe belevág, illetve közülük is 4-et, aki vállalja a nyersi cégek üzemeltetését minden nap. 54 hét alatt egyébként a jelenlegi havonta/10 naponta ismétlődő eventekkel további közel 140 munkás zseton szerezhető be, szóval utána akár újra is lehetne kezdeni a kört.

Ugyanez Q5 hajógyárral:

Az állami költség ugyanúgy 411,75 arany akció idején. Hajó nyersiből túltermelés van, gyárakra nem biztos, hogy szükség lenne, naponta 6400 a felhasználás (15 Q5 gyár termelése)
140 munkaóra kipörgetéséhez 20 napra van szükség. Ezalatt egy játékos 6400 Q5 hajót tud előállítani (manageri melóval együtt), ami 0,05-ös piaci áron számolva 320 arany bevételt jelent. Ebből a nyersi után kifizet kb. napi 2 aranynak megfelelő összeget (0,06-os áron számolva). Szóval a jövedelme 280 arany körül van 140 munkás egység és 20 manageri munka után. A munkásonkénti megduplázott (40) hajótermeléssel nem számoltam, ezzel kalkulálva már ez tűnik jobb befektetésnek, minden szempontból.

Nyilván lehetnek ennek is buktatói, amit én nem vettem észre, ha van ötletetek, esetleg szeretnétek részt venni egy ilyen projektben, azt jelezzétek kommentben.

Üdv,
Jaca

Support

hnzdhnzdhnzdRothbartBikkin BOZGOR Talan CHEATER

Comments (10)

Could you briefly tell me what you wrote in this article? I m curious what you wrote Smile
It s just an idea how can we use the working tickets in a Q5 factory (which is built by the government).
A ház nagyon macerás, sokáig tart, és ijesztően sok embert kell megmozgatni. A hajó jobb ötlet, megvalósíthatobb. Bann járhat a házas kivitelezesert, állam és egyén lehet csak a két fél gyakorlatilag. Egyén és egyén necc.
Ráadásul a hajó asszem 7melossal asszem 20at termel, full bonuszon az 40, szóval húsz nap alatt az menedzserivel 6400...
A hazgyarral az a baj hogy nem találsz 20+ játékost akinek egy évig minden héten kell Q5 ház. Egy kezemen meg tudom számolni egy év alatt hány Q5 házat kattintottak eddig el... Hajós verzió előnye hogy 2 gyárat is lehet pörgetni ha sok a jelentkező. Mert nem kell annyi bánya hozzá. Sőt összességében egyszerűbb a lebonyolítás. Őszintén mit tud ebben az egy éves játékban bárki is egy évre megkérni?!
Igazatok van, a dupla hajótermeléssel nem számoltam. Viszont ehhez ezért már +bányák is kellenének.
Mindenképpen részt vennék valami hasonló projectben de szerintem túlbonyolítjátok. Simán akciókor állam csináljon Q5 hajógyárat majd azt körbeadva mint a heliprojectben mindenki ledolgoztatja a felhalmozott munkásait. Napi ciklusokban pörögne a gyár, hogy ne várjunk egymásra 20 napokat. Az egyének mindenképp profitálnak ha nincs Q5 cégük, az állam pedig az adóbevételeket realizálja. A most felhalmozott munkaerő elfogyása után is megmarad a gyár amit párszor még körbe lehet adni ha a heti küldikből összegyűlnek munkások. Esetleg egy google doksiban össze lehet írni a projectben részt venni akarókat és akkor a létszám alapján lehet némi bérleti díjat kalkulálni, hogy ne az állami gyárat kezelő termelje majd vissza az árát a cégnek saját energiából naponta.
miért gondoljuk, hogy ez egy egyedi event? mi van, ha rendszeres lesz a melós bónusz a küldetéseknél? én azt gondolom, hogy az állam, és az erősebb, tőkével rendelkező játékosok segítsék a kezdőket, illetve, akinek még nincs q5 cége, és ha mondjuk a goldmennyiség 40%-a megvan, akkor a maradék 30%-át az állam hitelezze, a maradék 30%-át pedig 1-1 játékos. Ezt akár úgy is csinálhatnánk, hogy mondjuk utalok valakinek 100 goldot, aki a fejlesztése után a q5 gyár termeléséből 4-5 nap alatt kompenzálja a tőkeerős játékostársat. A melós ingyen van, az nem kiadás, a tőkeerős játékosoknak meg mindegy, hogy 2000 hajóval több, vagy kevesebb van egyszerre a raktárában -spekulációs célból még előny is lehet- így fejlesztési akciókor sokkal több játékos tudna végleges q5 céget alapítani szerintem is a q5 hajógyár adná magát.......
Erről a melós bónuszról felvilágosítana valaki? Mi ez és hogy működik? Köszönöm előre is.
akinek már van q2 helicége, az csinálhatna q5 helicéget, akinek még nincs, az q5 hajócéget. én azt gondolnám, hogy az áprilisban esedékes fejlesztésig minden komoly játékos, itt a komolyt arra értem, aki komolyan gondolja, száz, vagy többszáz goldot tud spórolni. pl, ha nulláról fejleszt valaki, q5-ig (akciókor, 10% visszafizetéssel) az 432 gold. Ebből 100 goldot adhatna kölcsön egy tőkeerős játékos, akinek fegyverben menne a törlesztés (100 gold/4,5 gold= kb 2200 fegyó= 1 hét termése) A fejlesztőnek max a nyersi a költsége, hiszen a melósegység raktáron van...... Az állam pedig adna 100-150- esetleg 200 gold hitelt......... Én ezt favorizálnám. Nem bíznék állami vagyont olyan játékosra, aki minimális tőkével sem rendelkezik. Szerintem egy 2-3 hónapos játékos már heti 15-20 goldot kényelmesen fel tud halmozni,ha ésszel játszik. Ha nem tud ésszel játszani, előbb azt tanulja meg, addig nem kell neki akkora falat, mint egy q5 cég.... Most 4,8-4,9 körül van 100 q5 heli, de nagy tételben én pl 4,5 goldért adom. Sokan vagyunk, akik heliket halmozunk fel. Szerintem az ötletemhez csupán annyi szervezés lenne szükséges, hogy párokba kellene rendeződni, egy, aki q5 céget fejlesztene, és egy, aki 100 goldos előleget adna a fejesztéskor q5 fegyóra......