This website uses cookies

We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By continuing to use our website, you agree to our Privacy Policy.

Faπna

Diterbitkan di Hungary - Bisnis Finansial - 14 Apr 2018 19:11 - 16

Sziasztok. A mai nappal befejeztem pénzügyi/hadügyes pályafutásom ereven. A cikkben egy utolsó elszámolás, illetve egy tájékoztatás olvasható a jövőt illetően.

A legutóbbi elszámolás itt található. Akkor 0 arany volt nálam, illetve 1043,375 arany kintlévőség. A kölcsönök azóta visszafizetésre kerültek, az arany pedig progabeszhez. A 10%-ok kiutalására összesen 99 arany fogyott. Jelenleg szintén 0 arany van nálam, az utóbbi időben mindig csak annyi aranyat kértem az elnöktől, amennyi éppen kellett.

Az iráni adóvisszatérítés igénylőlapját lezártam. Az utóbbi időben alig fél tucat játékos élt a lehetőséggel, nagy részül 10-20 riált igényelgetett vissza. A nálam lévő valutával elszámoltam a perzsa kormány felé. Ha a kormányzatunk szeretné, természetesen ők nyitottak a folytatásra, bár én szükségtelennek tartom a fenntartását.

A cégfejlesztés után járó 10% visszaigénylésére elméletben továbbra is lesz lehetőség. Az igénylőlapot és a válaszok listáját is megosztottam miafrancez-zel és Vadgesztenyével, a kezelését pedig egy 8 éves gyerek is meg tudja oldani.

Kölcsön kiutalás az utóbbi időben nem volt, az szintén a kormány döntése lesz, hogy folytatják-e a dolgot, vagy még várnak vele.

A pénzpiac felügyelete, illetve a forint felvásárlása pedig elméletileg továbbra is adott lesz kormányoldalról.

Záróakkordnak egy kis statisztikát szántam. Van miből szemezgetni, hiszen nagyjából egy éve vezettem a gazdasági ügyeket.

Kölcsön formájában több, mint 50 ezer arany került kiutalásra, majd hiánytalanul visszafizetésre ezidő alatt.
196 alkalommal igényeltek vissza 10%-ot, összesen 21283,25 arany értékben.
Az iráni adóvisszatérítés során összesen 312968 riál lett visszaigényelve adó formájában. Ebből elméletileg 29746,2 cc ment volna az államkzába, de a valós összeg ennél kevesebb, mivel szefes sokadnickje szó nélkül lelépett, és nem számolt el a nála lévő befizetésekkel.

Nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy a későbbiekben visszatérek. Ehhez egyrészt egy kicsit nagyobb aktivitás kellene... progabesszel az utolsó aktívan tevékenykedő kormánytag is visszavonult, áprilisra jóformán egyedül rám hárult a diplomácia, a pénzügyek és a hadügyek intézése is. Utóbbival hiába próbálkoztam több úton is, áprilisban szinte sosem sikerült érdemben aktivizálni a haderőt a fontos csatákra. Ezek vezettek ahhoz, hogy végül meguntam a dolgot és a teendők játék helyett kezdtek áttolódni a nem kívánt kötelezettségek irányába. 
A játékot nem hagyom itt, de kétkattnál többre ne nagyon számítsatok részemről.

Hajrá magyarok!

Jaca

Menguasakan

HonfoglaloHuMaViFlyingCangarooTongyoAntPrincessNightwatcherHUNGottfried BouillonGottfried BouillonGottfried BouillonGottfried BouillonschonikLackoaNemethLackoaNemeth

Komentar (16)

There s something to watch out for, since I ve been driving economic affairs for about a year. You can say that again!
koszonjuk!!
Szomorú dolog ez... sic transit mundus.
o7
o7
o7
Ha ilyen nagy a passzivitás, meghívom fsb-t a játékba elnoknek! ;-)
Tökéletesen érthető ha besokalltál, ősszel újra több kedvünk lesz idebent szöszmötölni, most irány a külvilág!
o7 köszönjük eddigi munkád
v 10
Hah... hol lesz ez a játék őszre?!
Mondjon le! Cheeky (STOP Soros! Laugh )
Én személy szerint nagyon sajnálom,de nem győzőm ismételni önmagam: várható volt.. Elunja az ember,jön a hullámvölgy,de majd beindulunk megint! Köszönjük az önfeláldozó munkádat,és ne hagyj itt minket semmiképpen! Smile THX !
O7
A kék galamb üdvözöl önt.
Stop Soros X2 !!